Kako je david mzee prešao preko ciljne linije na Weltklasse u Zürichu

Uvertira u atletski meeting Weltklasse u Zürichu bio je jedan poseban trenutak kad su britanska atletska legenda Colin Jackson i David Mzee, koji je već godinama paraliziran, zajedno prešli ciljnu liniju na stadionu Letzigrund - obojica na nogama. Kao ambasadori dobrotvorne utrke Wings for Life World Run, ovaj dvojac zajedno s tisućama širom svijeta, teže tome da ozljede leđne moždine postanu izlječive.

Posve emotivan i inspirirajući trenutak na startu šeste utrke Wings for Life World Run u Zugu u Švicarskoj bio je kada je David ustao iz svojih invalidskih kolica, prešao startnu liniju i nastavio 390 metara prije nego što ga Catcher Car uhvatio. Svake godine u trčanju sudjeluju trkači svih razina, kao i sudionici u invalidskim kolicima, a diljem svijeta svi startaju u isto vrijeme. Cjelokupni iznos startnina i donacija namijenjen je za najsuvremenija istraživanja ozljeda leđne moždine, a  koja podržava neprofitna zaklade Wings for Life, uključujući revolucionarno kliničko ispitivanje u Švicarskoj čiji su rezultati vidljivi kod Davida i ostalih.

Weltklasse Zürich bio je savršena prilika Davidu da upozna Colina, vodeću ličnost u sportskoj zajednici. Colin je u svojoj izvanrednoj karijeri postavio brojne rekorde, te je osim 3 svjetska prvenstva i 12 uzastopnih europskih kruna osvojio i  olimpijsko srebro.

Colin je ujedno i dugogodišnji međunarodni sportski direktor utrke Wings for Life World Run, a on i David brzo su se povezali dok su prelazili ciljnu liniju na kojoj su se vrhunski sportaši netom kasnije borili za pobjedu. (Colin je 1986. zamalo uzeo zlato u samom Weltklasse Zürichu, završivši na drugom mjestu kao 19-godišnjak u elitnom društvu). Davidov i Colinov pothvat bio je simboličan: Colin je predstavljao sportsku stranu utrke Wings for Life World Run, a David je dao nadu za lijek svima koji žive s ozljedama leđne moždine.

Pridružite se Colinu i Davidu na startnoj liniji sedmog izdanja utrke Wings for Life World Run  3. svibnja 2020. Kao i uvijek, cjelokupni iznos startnina namijenjen je za istraživanja ozljeda leđne moždine. Saznajte više i prijavite se na www.wingsforlifeworldrun.com.